Založ si blog

Ako Rusi vyhodili do vzduchu Kachovskú priehradu

Krátka preambula. Ukrajinskí ľudia na okupovaných územiach vedia všetko a o každom. Žiadne zlo nebude skryté, žiadny zločin rašistov nezostane nevysvetlený.

Teraz k veci, alebo skôr k tomu, ako Rusi vyhodili do vzduchu Kachovskú priehradu.

Verzie o ukrajinských raketách či mimozemšťanoch môžu ísť okamžite do pekla, pretože Rusi nastražili výbušniny na mínus 9. poschodí priehrady. Túto informácii potvrdili obyvatelia okupovanej Novej Kachovky

Ďalej, prečo to vlastne rusi urobili? Všetko je triviálne – chceli robiť hluk, vystrašiť ukrajinské ozbrojené sily, no mierne sa prepočítali pri množstve výbušnín. Rusi očakávali, že dôjde k čiastočnému zničeniu vodnej elektrárne, ale tie šikovné ruské ruky… výsledky môžete vidieť sami.

Okrem toho, že sú hlúpi o sile výbušnín, ktoré Rusi nastražili vo vodnej elektrárni, tiež sa zle učili fyziku.

Kvôli veľkému množstvu výbušnín sa zdvihla vlna, ktorá zasiahla elektráreň a spôsobila ešte rozsiahlejšiu skazu.

V skutočnosti títo klauni hlúpo vytvorili umelé cunami kvôli nepochopeniu základných fyzikálnych zákonov.

Informáciu o detonácii vodnej elektrárne zvnútra potvrdzuje aj to, že nikto z miestnych obyvateľov nepočul prílet lietadla. Zvuk výbuchu prišiel z podzemia – hovoria to úplne všetci obyvatelia Nová Kachovka.

Ďalej. Očakávali Rusi také následky? Samozrejme, že nie: barani v ruskej armáde dostali jasnú úlohu – byť ticho a pomaly zväčšovať dieru na priehrade.

Ihneď po výbuchu a neplánovanej nárazovej vlne, Rusi prerušili spojenie – miestne telekomunikácie prestali fungovať.

Okolo tretej hodiny ráno si Rusi uvedomili, že im to nevyšlo a bez varovania civilistov začali evakuovať svojich ľudí z Novej Kachovky. A to je všetko.

Keď sa situácia vymkla spod kontroly a všetci si uvedomili, že priehrada sa už nedá zachrániť, začali Rusi šíriť chýry o potápačoch Ozbrojených síl Ukrajiny, ktorí vyhodili do vzduchu elektrárňu, o prílete rakety a o bitke na priehrade s ukrajinskými sabotérmi. Podľa miestnych obyvateľov začali ruskí okupanti hromadne klamať verejnosť od 7:30 ráno.

Zdôrazňujem, že Rusi mohli zachrániť všetky dediny po prúde, respektíve civilistov, alebo ich aspoň varovať pred veľkou vodou idúcou k nim. Ale to neurobili. Evakuácia sa musela začať, ak nie v noci, tak o 6-7 ráno. Nikto však nepohol prstom, pretože hlavnou vecou bolo obviniť ozbrojené sily Ukrajiny za zničenie priehrady.

Rusi všetkému veľmi dobre rozumejú a vedia, kto je skutočne zodpovedný za zničenie priehrady. Neľutujú to a ani mierumilovných obyvateľov miest a dedín zasiahnutých potopou, ktorí zostali bez miesta a prostriedkov na živobytie kvôli rašistom. Nulové sympatie k civilistom, hlavné je viniť Ukrajinské Ozbrojené sily za to čo sa stalo.

A to najdôležitejšie – rašisti stále nepochopili, že nech o elektrárni akokoľvek klamú, existuje množstvo satelitov, ktoré ľahko dokážu svoju vinu na ich úmyselnom zničení vodnej elektrárne.

Západ sa už o budúcnosti Putina rozhodol

10.06.2023

Vo svetových médiách sa začali vášnivé diskusie o úspechoch ukrajinskej armády: niektorí autori ju chvália, citujú odborníkov a rozoberajú demoralizáciu rašistov, iní, naopak, hovoria ústami ruskej propagandy, zdôrazňujúc straty. . 🫵🏼Západ je prehriaty očakávaniami útočnej aktivity Ozbrojených síl Ukrajiny, preto je v jej záujme, aby neustále napredovala, [...]

Maniak Putin stále môže spôsobovať bolesť bratom Ukrajincom

08.06.2023

Putinove slová „všetko ide podľa plánu“ sa už dávno stali mémom.Neustále sa na ne spomína, pretože neustále prichádzajú nové potvrdenia, nič nejde podľa Putinovho plánu.V skutočnosti je to ešte horšie.Putin už dávno nemá žiadny plán.Ten, ktorý bol k dispozícii, bol naplánovaný maximálne na apríl až máj 2022.Putinov plán invázie na Ukrajinu bol celý [...]

Dopadlo to ako obvykle

06.06.2023

Deštrukcia vodnej elektrárne Kachovka veľmi pripomína nočné raketové útoky na Kyjev a celú Ukrajinu: Kremeľský führer sa snaží presvedčiť celý svet o svojej demencii. Neustúpi len tak a snaží sa Ukrajine, ktorá je vo víťaznom ťažení, spôsobiť maximálne škody. Na druhej strane, dnešná explózia môže znamenať, že sa rašisti rozhodli z juhu Ukrajiny ustúpiť. Je [...]

Donald Trump

Trumpov tím nezaháľa: Harrisová je horšia než Biden, vyhlásil. Majú plán 'politického útoku'

21.07.2024 22:24

Republikáni volajú aj po rezignácii z prezidentské­ho postu.

Election 2024 Biden

Biden odstúpil z boja, aby porazil Trumpa. Chce zachrániť demokratov a Ameriku

21.07.2024 21:56

Demokratický prezident Joe Biden sa dnes rozhodol odstúpiť z boja o znovuzvolenie, ale čaká ho ešte posledný zápas.

Biden

Biden odstupuje z boja o Biely dom, podporil viceprezidentku Harrisovú

21.07.2024 20:02, aktualizované: 22:42

Myslím, že je v najlepšom záujme mojej strany a našej krajiny, aby som odstúpil, bolo mi cťou, uviedol prezident USA.

Dúhový Pride 2024 v Bratislave, LGBT pochod

Na Pride v Nemecku prišlo vyše milión ľudí. Je to významná demonštráciu za demokraciu, povedal tamojší minister

21.07.2024 18:37

Podujatie Lauterbach označil za "veľmi významnú demonštráciu za demokraciu, slobodu, za práva" kvír ľudí.

Obrana Ukrajiny

Blog na obranu Ukrajiny

Štatistiky blogu

Počet článkov: 4
Celková čítanosť: 11546x
Priemerná čítanosť článkov: 2887x

Autor blogu

Kategórie

Archív